“Milli Teknoloji Hamlesi” hedefleriyle düzenlenen Türkiye’nin ilk teknoloji festivali sona erdi. TÜGVA İcathane gerçekleştirdiği etkinlik ve atölyelerle ziyaretçilerine dolu dolu bir dört gün yaşattı.

20 – 23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Havaalanı’nda düzenlenen Türkiye’nin ilk TEKNOFEST’i geride kaldı.  Birbirinden renkli atölyeleri ve söyleşileriyle TÜGVA İcathane ziyaretçilerine dolu dolu dört gün yaşattı. Gençlerin el ve zihin becerilerini geliştirmeye yönelik faaliyetlerden robotik faaliyetlere kadar zengin içeriğe sahip TÜGVA İcathane standı her yaştan ziyaretçiyi ağırladı.

Oktay Poyraz’ın Model Roket Atölyesi ile Hüseyin Şen’in Usturlab Atölyesi büyük ilgi gördü. Uygulamalı olarak gerçekleştirilen atölyelere yoğun katılım oldu.

Gençlerin Ufkunu Açan Bir Festival

Çocuklarıyla TÜGVA İcathane Standı’nı ziyaret eden Başkanımız İsmail Emanet, “TEKNOFEST’i gençlerin ufkunu açacak bir festival olarak görüyorum. Her yaştan çocuğun da mutlaka bu ortamda bulunması gerektiğini düşünüyorum. Ben de 2 çocuğumu alarak buraya geldim. Bu festival bize gösterdi ki, birçok firmamız, derneğimiz, vakfımız bu konulara ilgi gösterdiğinde çok önemli işleri hayata geçirebilmektedir” ifadelerini kullandı. TÜGVA İcathane’nin birbirinden özgün etkinliklerine dikkat çeken Başkanımız İsmail Emanet, “TEKNOFEST’i gezdiğimde TÜGVA İcathane’nin en çeşitli, en fazla etkinliği gençlere sunan bir alan olduğunu görüyoruz. Bir tarafta VR Gözlük, bir tarafta Hezarfen Uçak Similasyonu programımız var. Çocuğumla beraber model roket atölyesinde roket yapıp, fırlatma deneyimi yaşadık. M Robotla, Drone Yarışlarını izledik” diye konuştu.