Her geçen büyümeye devam eden vakfımızın Tekirdağ merkez ve Ergene ilçe temsilcilikleri açılışlarını gerçekleştiren İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan, geleceğimizin gençlerin elinde yükseleceğini ifade etti.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, vakfın Tekirdağ merkez ve Ergene ilçe temsilciliklerinin açılışlarına katıldı. Erdoğan, TÜGVA Tekirdağ İl Temsilciliği açılış töreninde yaptığı konuşmada, vakfımızın gençleri birçok alanda yetiştiren önemli bir kuruluş olduğunu ifade ederek, kendileri için gençliğin çok önemli olup, geleceğin onların elinde yükseleceğini kaydetti. Gençlerin bu toprakların öz değerlerine yabancı olmaması için TÜGVA’nın çalışmalarını sürdürdüğünü bildiren Erdoğan, “Ortaokuldaki öğrencilerden tutun, liselerimizde, üniversitelerimizde, kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktan, geleneksel sporlarımızı tanıtmaktan, kendi kültür öğelerimizi popülerleştirmekten inanç anlamında eğitimlere varıncaya kadar, akademik kariyerle ilgili çalışmalara varıncaya kadar çok güzel çalışmalar yapılıyor. Tekirdağ’da da bu güzel çalışmaların devam ettiğini görmek, böyle güzel bir merkezin burada da olması mutluluk vericidir” şeklinde konuştu.

Emanet, “Büyük bir sorumluluğumuz var”

İnsanlığa değer katan gençlerin yetişmesi adına hayırlı olsun diyerek, Bilal Erdoğan ile açılışı gerçekleştiren vakfımızın Başkanı İsmail Emanet, Türkiye Gençlik Vakfı olarak, yeni nesil gençlik olarak, yeni Türkiye’nin inşasında yer alacak gençler olarak büyük bir sorumluluğun altına girdiklerini kaydetti. Emanet, “Böyle genç, enerjik ve heyecanlı kardeşlerimizle de inşallah bu sorumluluğun bilincinde olarak, ülkemiz için milletimiz için ümmetimiz için her türlü fedakârlığı yaparak hizmetlerimize devam edeceğiz. Rabbim bu açılışları bu mekânları, çalışmalarımızın daha bereketli olması için bizlere hayırlı eylesin diliyorum” şeklinde konuştu.

Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan ve Metin Akgün, Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ile vakfımızın Strateji Geliştirme Koordinatörü Rabiya Kazak, Teşkilat Koordinatörü Enes Eminoğlu, Ortaokul Koordinatörü Mustafa Yüksel, İl Temsilcimiz Emrah Hekim ve çok sayıda vakıf üyesi açılış törenine katıldı.