Tarihçi-Yazar Yavuz Bahadıroğlu, Sultan 2. Abdülhamide yapılan operasyonun bugün de uygulanmaya çalışıldığını belirtti.

Vakfımızın Denizli İl Temsilciliği’nce Pamukkale Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde Sultan 2. Abdülhamid Han’ın vefatının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen konferansta dinleyiciler salona sığmayınca sahneyi de doldurdu. Bahadıroğlu, Türkiye’de önemli bir sürecin yaşandığını, hep beraber tarihe şahitlik ettiğimizin üzerinde durarak, ders kitaplarında yıllardır “kızıl sultan” diye anılan Sultan 2. Abdülhamid Han hakkında şöyle konuştu:

“Ne dönemini kavrayabildik ne politikasını anlayabildik. Öldükten 100 sene sonra bir padişah anılıyorsa o defter kapanmamış, hesaplaşma bitmemiş, onu yıkanlardan gerektiği gibi hesap sorulmamış, alçaklıkları ders kitaplarına geçirilmemiş, çocuklarımıza öğretilmemiş demektir. Sultan 2. Abdülhamid’e yapılan operasyon bugün de oynanmaya çalışılmaktadır.”

Bu memleketin kahramanının da haininin de çok olduğunu dile getiren Bahadıroğlu, FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin başarıya ulaşması halinde Türk bayrağının yanında muhtemelen ABD bayrağının çekilmiş olacağını söyledi.

Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un “Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz” mısralarını okuyan Bahadıroğlu, “Bu millet yıkılmaz, ABD’ye rağmen yıkılmaz, İsrail’e rağmen yıkılmaz, PKK, PYD, YPG, DEAŞ çerez, çekirdek gelir bu millete. Biz Preveze’den, Varna’dan, Kosova’dan gelen bir milletiz, Çanakkale’den Sakarya’dan gelen bir milletiz. Düşsek bile düştüğümüz yere bayrağımızı diker devletimizi yeniden inşa ederiz” dedi.

Bahadıroğlu, çok sayıda kişinin izlediği konferans sonunda kitaplarını imzaladı.