SSS

Kafana takılan bir şeyler mi var?

Sorulan sorulardan cevabını bulmaya çalışalım.

 • TÜGVA ne yapar?

  TÜGVA, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, merhametli, başarılı ve sorumluluk sahibi gençlerin, yeni nesil projeler hazırlarken, kendilerini geliştirecekleri bir ortam hazırlar.
  TÜGVA gençler tarafından yönetilen ve onlar için varolan bir vakıftır

 • TÜGVA hangi yaş gruplarına hitap eder?

  10-35 yaş arasındaki gençlerin bedensel ve ruhsal gelişimlerine katkıda bulunacak faaliyetler düzenler. Sanattan spora, medyadan diplomasiye, tarihten teknolojiye kadar gençliğin ilgi duyduğu her alanda proje üretir

 • TÜGVA’da ne tür aktiviteler düzenlenmektedir?

  Projeler sayfamızı inceleyerek bilgi alabilirsin.

 • TÜGVA’yı diğer STK’lardan ayıran nedir?

  TÜGVA, geleneklerine bağlı kalarak, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan bir gençlik için çalışmaktadır

 • İl temsilcilik ve kitap kafelerin adresleri nedir?

  81 il temsilciliğimiz ve kitap kafemiz sabah 09.00’dan akşam saat 22.00’ye kadar tüm öğrencilere hizmet vermektedir. İl temsilciliklerimizde tüm gençlere açık konferanslar verilmekte, eğitim programları ve çeşitli kurslar düzenlenmektedir.
  Kitap kafelerimizde öğrenciler ders çalışıp, etüt salonlarında proje ödevlerini yapabilir. Ücretsiz internet ve sıcak içecek ikramı ile nezih bir ortamda vakit geçirir. Kitap kafelerimizin pek çoğu il temsilciliklerimizin içinde yer almaktadır. http://tugva.org/il-temsilcilikleri/ bu linkten adres bilgilerine ulaşabilirsiniz

 • Yabancı öğrenciler yurtlarınızda kalabiliyor mu?

  Türkiye’nin 32 ilinde bulunan 41 öğrenci yurdumuzda Türkiye’de yükseköğrenimini sürdüren erkek öğrenciler kalmaktadır. Yurtlarımızdan yabancı öğrenciler de faydalanabilmektedir.

 • Yurtdışında temsilcilikleriniz var mı?

  TÜGVA Dış İlişkiler Koordinatörlüğü yurtdışında öğrenimini sürdüren öğrencilere de destek olmak amacıyla yurtdışı temsilcilik çalışmalarına devam etmektedir.

 • TÜGVA’ya nasıl üye olurum?

  Web sitemizden http://www.tugva.org/uyelik/ linkine girerek, formu doldurup üye olabilirsin.

 • Nasıl gönüllü üye olurum?

  İnternetten başvuru yapan kişiler bekleyen üye olarak il temsilciliğine bildirilir. Ardından ildeki üye sorumlusu o kişiyi arayarak, en yakın temsilciliğe görüşmeye çağırır ve kişi burada gönüllü üye olmak istediğini ifade edebilir.

 • TÜGVA’dan nasıl burs alabilirim?

  Türkiye’de yükseköğrenimini sürdüren ve http://www.tugva.org/burslar/ burada bildirilen kriterleri taşıyan tüm öğrenciler, açıklanan tarihte web sitemizdeki formu doldurarak, burs için başvurabilir. Mülakatın ardından burs almaya hak kazanır

Just as SpinAUD gives everyone a chance to win, we at TÜGVA are committed to providing educational and personal growth opportunities for young people. We believe that learning and skill development is the real-life spinning of the wheel of fortune that leads to great achievements.