Uluslararası Gençlik Eğitim Kültür ve Spor Derneği proje yürütücülüğünde, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü desteğiyle, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu, Türkiye Gençlik Vakfı ile Öncü Gençlik ve Spor Kulübü proje iş birliğinde, Türkiye’nin 81 ilinde ve uluslararası başvurulara da açık olarak düzenlenecek “Sporla Doğayı Hisset Kısa Film Yarışması ve Festivali” ile spor, çevre, doğa ve sinema konularında toplumsal farkındalığı artırmak amaçlanmaktadır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 Pandemisi sonrası, kısıtlamalardan kaynaklı toplumun hareketsiz bir yaşama sevk edilmiş olması hem fiziksel hem psikolojik birçok problemin de ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu konuda en iyi çözüm yollarından biri toplumda spor ve hareket bilincini arttırıcı faaliyetler karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında son zamanlarda ülkemizle birlikte tüm dünyada baş gösteren orman yangınları ve doğal afetler sonucunda, insanların çevreye ve doğaya karşı bakışı ile bu konudaki tutumlarına yönelik bilincin artırılmasına ihtiyaç duyulduğu aşikardır.

Belirtilen bu sebeplerden hareketle, uluslararası platformlarda spor, çevre ve doğa bilinci konularında farkındalığı artıracak en önemli kitle iletişim araçlarından biri olan sinema projemizin ana temasını oluşturmuştur.

  • Ödüller

    • Birincilik Ödülü: 5.000₺ + Spor Seti + Plaketİkincilik Ödülü: 2.500₺ + Spor Seti + PlaketÜçüncülük Ödülü: 1.500 + Spor Seti + PlaketMansiyon Ödülü: Spor Seti + Plaket

  • Başvuru Linki