TÜGVA Midyat İlçe Temsilciliğimiz, Midyat İş Adamları Derneği(MİGİAD) ve Haşimoğlu firması işbirliğiyle  sokaktaki dostlarımız için sokaklara kaplar monte edilerek, içerisine yiyecekler bırakıldı.

Sokakta yaşayan hayvanların yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla TÜGVA Midyat İlçe Temsilciliğimiz tarafından geri dönüşüm firmasından kutu ve kaplar temin edilerek sokaktaki dostlarımıza yiyecekler bırakıldı. Ayrıca ağaçlara yem kapları monte edilerek kuşlarda unutulmadı. İnsanlara hayvan sevgisini aşılamak için başlatılan bu farkındalık çalışması hayvansever vatandaşlarımız tarafından kısa sürede büyük ilgi gördü.

Hem Çocuklarımıza Hem Halkımıza Örnek Olmak İçin Bu Çalışmayı Başlattık

Sokak hayvanlarına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade eden TÜGVA Midyat İlçe Temsilcimiz Zeki Çiçek, “Vakfımız Türkiye genelinde hayvanlar için çalışma yapıyor. Biz de cadde, sokak ve parklara kaplar bırakmaya karar verdik. İnsanların hayvanlara karşı duyarlılık eksikliğinin olduğunu düşündük, biz de en azından hem çocuklarımıza hem halkımıza örnek olmak için bu çalışmayı başlattık. Kutularımızı, kaplarımızı geri dönüşüm firmasından temin ettik. Onlar bize sponsor oldular, destek verdiler. Yemekleri de onlar verdiler. Dağıtım çalışmasını da MİGİAD ile birlikte yürüttük. Tarihi ilçemize örnek olmayı hedefliyoruz” dedi.

Sokakta Kalan Hayvanlarımız İçin Bu Soğuk Kış Günlerinde Yem Bırakıyoruz

TÜGVA Midyat Kadın ve Aile Koordinatörümüz Merve Saygün, “TÜGVA, Haşimoğlu firması ve MİGİAD önderliğinde sokakta kalan hayvanlarımız için bu soğuk kış günlerinde yem bırakıyoruz. Kedi, köpek ve kanatlı hayvanlarımıza yem, kemik, ekmek ve su bıraktık” dedi.