Şırnak’ta TEOG 2016’da dereceye giren öğrenciler, vakfımızı ziyaret ederek, eğitimle ilgili beklentilerini dile getirdi.

Sosyal Destek Programı tarafından finanse edilip, Şırnak Valiliği Koordinatörlüğü’nde ve Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Mezopotamya’nın Büyük Düşü” projesi kapsamında Şırnak TEOG birincilerine İstanbul gezi programı düzenlendi. Ortaokul Koordinatörümüz Mustafa Yüksel ve Kadın-Aile Koordinatörümüz Rabiya Kazak ile bir araya gelen öğrenciler, gelecekten ve eğitimden beklentilerini anlattı. En büyük arzularının fiziksel mekandan ziyade özverili öğretmenler tarafından kendilerine destek ve motivasyon verilmesi olduğunu söyleyen öğrenciler, fedakar öğretmenlerin okul çıkışı kendilerine ayırdıkları kısa zamanların bu başarılarına büyük katkısı olduğunu kaydetti. Sivil toplum kuruluşlarının ufak adımlarının bile bölge için önemli olduğunu aktaran sorumlu öğretmenler, halen bölgede binlerce insanın göçebe durumda olduğunu ifade etti.

Vakfımızın faaliyetlerini anlatarak, birlikte yapabilecekleri güzel çalışmalar olduğunu söyleyen Ortaokul Koordinatörümüz Yüksel, “Onları dinleyip, neler yapabiliriz konuştuk, beklentilerini öğrendik, öğretmenlerle istişare ettik. Birlikte yapacağımız güzel çalışmalar olacak” dedi.