TÜGVA Osmangazi İlçe Temsilciliğimiz sayısız etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu Unutmayı Unutma kitap okuma kampanyası ile herkes okumaya teşvik edildi.

“Unutmayı Unutma” kitap okuma kampanyası kapsamında TÜGVA Osmangazi İlçe Temsilciliğimizden üyelerimiz, kentin kalabalık caddelerine, meydanlarına kitaplar bırakıp, “Okuduktan sonra siz de unutun, başkaları da okusun” mesajı verdiler ve insanları okumaya davet ettiler. Kitap okuma alışkanlığını insanlara kazandırmayı hedefleyen bu proje kısa sürede büyük ilgi gördü.

Bu Kitap “Unutmayı Unutma” Projesi Kapsamında Unutulmuştur

Unutarak paylaşmanın önemine vurgu yapan Osmangazi Temsilciliğimiz “Unutmayı Unutma” projesiyle sosyal medyada da farkındalık yarattı. Projeye katılan birçok kişi #unutmayıunutma  hashtagi ile unutulan kitapların fotoğrafını çekerek “Bu kitap TÜGVA Unutmayı Unutma Projesi kapsamında unutulmuştur” paylaşımlarında bulundu. Kalabalık olan yerlerde okunan kitaplar unutularak ücretsiz hediye edildi ve bunun tweet atılarak yayılması sağlandı.

Hangi Düşünceye Sahip Olursa Olsun Herkes Okumalı

Osmangazi Temsilciliğimiz, bu geniş kapsamlı kitap okuma kampanyası “Unutmayı Unutma” ile yüzlerce kişiye ulaştı. İlçe Temsilcimiz Alican Göç projeyle ilgili “Kalabalık meydanlara, hastanelere, okullara, kısacası kalabalığın olduğu her yere kitaplar bırakacağız. Kitabın kapağındaki küçük not ile TÜGVA Osmangazi Temsilciliğinin projesi olduğunu belirtip, “Sen de okuduktan sonra bir yerde unut, başkaları okusun” diyeceğiz. En önemlisi her kesimden kitaplar olacak. Hangi düşünceye sahip olursa olsun herkes okumalı. Tek istediğimiz buldukları kitapları okuduktan sonra, başkalarının da okumaları için bir yerde unutmaları” ifadelerini kullandı.