TÜGVA Bursa İl Temsilciliğimiz bu yaz 15-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek olan Yükseköğretim Kurumlar Sınavı (YKS) öncesinde öğrenciler için YKS tatbikat sınavı gerçekleştirdi.

TÜGVA Bursa İl Temsilciliğimiz tarafından farklı okullardan binlerce öğrencinin başvurusuyla düzenlenen YKS tatbikat sınavı büyük ilgi gördü.  Bursa Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan sınav öncesinde öğrencilere sınava nasıl girecekleri konusunda bilgiler aktarıldı. Öğrenciler erken sınav heyecanı yaşadı. Yaklaşık 400’ü aşkın gözetmen eşliğinde sınava giren öğrenciler üniversite hayallerine kavuşmak için zamanla yarıştı.

YKS Sınav Heyecanını Öğrenciler Önceden Yaşadı

TÜGVA Bursa İl Temsilciliğimiz, çeşitli okullardan binlerce öğrencinin tatbikat sınavına başvuru yaptığını belirterek, “400 gözetmen ile YKS sınavının heyecanını öğrenciler önceden yaşadı. Onlara motive olmaları konusunda destek olundu.” İfadelerini kullandı.

Sınava katılan öğrenciler ise sınav öncesinde bunun onlar için tatbikat olduğunu ve hayallerine bir adım daha yaklaştıklarını belirttiler.