Kış mevsiminin çetin geçtiği şehirlerimizden biri olan Siirt’te yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar için İl Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile TÜGVA’lı gençlerimiz yoğun kar yağışının yaşandığı kentte belli bölgelere yem bırakıldı.

Vakfımızın il temsilciliğinden gençlerimizin desteğiyle mevsimsel şartlardan ötürü yiyecek bulmakta zorlanan hayvanlar, özellikle de yırtıcı, yabani hayvanları yerleşim yerlerinden uzak tutmak amacıyla şehre yakın kırsal alanlara yiyecek bırakıldı.

Geçmişten bu yana tüm canlılara merhametle yaklaşan bir millet olduklarını ifade eden TÜGVA Siirt İl Temsilcimiz Halilallah Seyyidoglu, “Vakfımıza gönül vermiş gençlerimiz vasıtasıyla doğadaki canlıları korumak istedik. Yaban hayvanlarının olumsuz kış şartlarında açlığa bağlı ölümlerinin önüne geçmek, besin zinciri halkasını korumak, insanlara zarar verecek yaban hayvanlarını yerleşim yerlerinden uzak tutmak, ağır kış şartlarının yaban hayatına olumsuz etkilerini en aza indirmek amacıyla bize destek olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Nevzat Amcalar’a teşekkür ederiz” dedi.