Siirt gençliği için hazırlanan mekânın açılışını vakfımızın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Vakıf Başkanımız İsmail Emanet ve İşadamı Ethem Sancak gerçekleştirdi.

Kooperatif Mahallesi’ndeki TÜGVA Siirt İl Temsilciliğimiz, diğer temsilciliklerimizdeki tüm imkanlara sahip. Okullarının yanısıra öğrenciler burada ödevlerini yapabilecek, seminerlere katılabilecek.

Birlik ve beraberliğimizi vurgulayan Erdoğan, törende yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin birlik ve beraberliği, 15 Temmuz ruhu, Çanakkale’de 72 milleti bir araya getirip, bu milleti, bu topraklardaki insanları düşmanlarına karşı 200 bin şehide rağmen savaştıran, ‘Çanakkale geçilmez’ dedirten ruh var ya, işte o ruh 15 Temmuz’da İstanbul, Ankara ve Siirt’te yeniden ayağa kalktı, canlandı.” ifadelerini yer verdi.

Milletimizin artık kendisine saygısı olanla olmayanı çok açık şekilde gördüğünü ve gençlerimiz kimin gençlere saygı gösterdiğini, kimin değer vermediğini çok açık şekilde gördüğünü belirten Bilal Erdoğan, Yunanların İzmir’de denize döküldüğünü, o zaman onların arkasında Avrupa ve emperyalist güçler olduğunu hatırlatarak, “Sen şimdi ‘Bunları denize dökeceğiz, emperyalizme son vereceğiz’ diyorsun ama emperyalistler senin arkanda. Sen kimi denize dökeceğini iddia ediyorsun? Demek ki bu milletin ta kendisini sen bu topraklardan sürmeye çalışıyorsun.” şeklinde ifade etti.