TÜGVA Amasya İl Temsilciliğimiz ve Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Amasya’nın Merzifon İlçesi’nde öğrenciler için 7 Şair 7 Şiir Okuma Yarışması gerçekleştirildi.

TÜGVA Amasya İl Temsilciliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 7 Şair 7 Şiir Okuma Yarışması Merzifon Fen Lisesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Okuyan, düşünen, yorumlayan ve eleştirel bakış açısına sahip öğrencilerin yetiştirilmesini hedefleyen bu yarışmada, ortaokullu öğrenciler şiirlerini en güzel şekilde okumak için birbirleriyle yarıştı.

Dereceye Giren Öğrencilere Plaket Takdim Edildi

Amasya İl Temsilciliğimizin katkılarıyla düzenlenen ve 17 ortaokulun katıldığı bu yarışma sonucunda Şehit Komiser Zeynep Sağır İmam Hatip Ortaokulu’ndan Gülce Yaren Güler birinci, TOKİ Kara Mustafa Paşa Ortaokulu’ndan Kübra Aslantaş ve Namık Kemal Ortaokulu’ndan Mustafa Yiğit ikinci, Vali Hüseyin Poroy Ortaokulu’ndan da İsra Bozdağ üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere plaket ve çeşitli hediyeler verildi. Ayrıca şiir okuyan tüm öğrenciler, katılım sertifikası almaya hak kazandı.

Okumayı Bir Yaşam Biçimi Haline Getiren Bireyler Yetiştirmenin Gayreti İçerisindeyiz

Yarışmanın ardından düşüncelerini dile getiren Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat, “Medeniyetimizin kültürel mirasını değerlendiren, dilimizin söz ve varlığını geliştiren, çaba harcayan, okumayı bir yaşam biçimi haline getiren, arkadaşları ile kültürel zeminde yeni bağlar kuran bireyler yetiştirmenin gayretindeyiz. Yarışmaya katılan öğrencilere ve onları hazırlayan öğretmenlere teşekkür ediyorum” dedi.