Vakfımızın Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ve Vakıf Başkanımız İsmail Emanet, Şanlıurfa şehir merkezinde, gençlerin hem seminerlere katılabileceği hem de derslerini çalışabileceği il temsilciliğimizin açılışını gerçekleştirdi.

Kentte ilk olarak Balıklıgöl’ü ziyaret ettikten sonra STK temsilcileriyle buluşan Erdoğan ve Emanet, açılışın yapılacağı alana geçti. Haliliye Belediyesi’nin mehter takımı TÜGVA açılışı için “Dik dur eğilme” marşını seslendirdi. Erdoğan, açılıştan önce, “Gelecek gençlerimizin elleri üzerinde yükselecek, buna hiç şüphe yok. Şimdi geleceğimizi 15 Temmuz’daki gibi Çanakkale ruhuyla yeniden inşa etmeye var mıyız?” diyerek gençlere seslendi.

Açılışa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 624 bin öğrencinin bulunduğu Şanlıurfa’da sivil toplum kuruluşlarının bu yöndeki faaliyetlerini desteklediklerini ifade etti. Vali Güngör Azim Tuna ise amaçlarının geleceği emanet ettikleri gençlere çağın ilim ve irfanını aktararak, dünyada iyilik ve adalet için çalışacak, çarpışacak, bu uğurda canını verecek bir nesil yetiştirmek olduğunu söyledi.