Tüm şehirlere il temsilciliklerini bir bir atayan vakfımız, gençlere daha iyi hizmet verebilmek için temsilcilik binalarını hizmete açıyor. Rize’de açılan yerimizde gençler pek çok konferansa ve eğitim programlarına katılabilecek.

TÜGVA olarak gençliğe hizmet etme şevki ve heyecanıyla hızla büyüyoruz. Yeni ve güçlü Türkiye’nin mimarlarının bu mekânlarda yetişeceğini ifade eden Vakıf Başkanımız İsmail Emanet, “Bu bilinç ve şuurla gençlik olarak üzerimizdeki sorumluluğun farkındayız. Bu topraklar yüzyıllar boyunca dünyaya insanlık ne demek göstermiştir. Yaşamayı değil yaşatmayı öncelemiş bir medeniyetten geliyoruz. Sadece bu toprakların değil, bütün mazlum coğrafyaların yükünü omuzumuzda taşıyoruz. O yüzden bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Vakıfçılık faaliyetlerinin zor konulardan olduğunu aktaran Rize İl Temsilcimiz Muhammed Yıldız, “Gönüllülük esasına dayanan böyle bir işi gençlerin üstlenmesi ise ayrı bir anlam taşıyor. Biz de Rize’de gençlerle ilgili her konuda vakıf olarak elimizi taşın altına koymaktan sakınmayacağız” dedi.

Konuşmaların ardından il protokolüyle dua edilerek, açılış gerçekleşti.