Osmaniye Temsilciliğimizin açılışı geniş bir katılımla gerçekleşti. İl Temsilcisi Talha Akif Gürbüz, bir yıldır vakfımızın tanıtımı ve de çalışmaları için emek verdikleri il temsilciliğinin kente açılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, birlik olarak bütün zorlukların üstesinden gelen bir geleneğin mensupları olduğumuzu ifade ederek, “TÜGVA’nın faaliyetleri bu birlik ruhunu, gençliğimizin daha küçük yaşlardan itibaren yaşamasını mümkün kılmaya yönelik bir çalışma. Yani ortaokuldan itibaren çocuklarımız nereye gidiyorlar, ne yapıyorlar bununla ilgili endişeleneceğimize, çocuklarımızı TÜGVA gibi yerlere yönlendirirsek, burada hem gelip oyun oynasınlar hem arkadaşları ile sohbet etsinler hem oradaki kütüphaneden, kitaplardan istifade etsinler hem de gelen konuşmacılardan, yazarlardan, kanaat önderlerinden sohbetler dinlesinler. Böylelikle salih insanlarla beraber olma imkânı yakalayabilsinler” diye konuştu.

Gençlere sorumluluk verilmesinin önemine de değinen Bilal Erdoğan, “Genç yaşta, çocuklarımızın, gençlerimizin kendi projelerini hayata geçirdiklerini görmemiz lazım. Yeni nesil gençlik vakfı bunun için diyoruz. Yani gençlerimizin kendilerinin işlettiği vakıf, birinin gençler için işlettiği bir vakıf değil” dedi.

TÜGVA olarak üniversiteden liseye, ortaokuldan çalışan gençliğe kadar gençlerin olduğu her alanda hizmetlerini sürdürdüklerini ifade eden Genel Başkan İsmail Emanet, “Yapmış olduğumuz çalışmalarla kültür, sanat, spor, eğitim alanlarında gençlerimizin her türlü ihtiyacını karşılamak için gece gündüz çalışıyoruz. 81 il temsilciliğimiz, 256 ilçe temsilciliğimiz, 40 ildeki 60 yurdumuz, kitap kafelerimiz, gençlik merkezlerimiz gençlerimizin hizmetinde” şeklinde ifade etti.