Vakfımızın Düzce Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen 15 Temmuz ve Şehitlik konulu resim yarışmasında, öğrenciler o gece yaşadıklarımızı etkili bir şekilde resmetti.

Düzenlenen yarışmayla ortaokul öğrencilerinden 15 Temmuz gecesi ve sonrasında yaşadığı süreci anlatmaları istenildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon tarafından yarışmaya katılan 380 öğrencinin eserleri titiz bir çalışmayla incelendi.

Eserler içerisinden Mustafa Kemal Ortaokulu’ndan Sümeyye Oğur birinci, İbrahim Hoşver Ortaokulu’ndan Beyza Türker ikinci olurken, Anadolu Kalınma Vakfı Ortaokulu’ndan Mustafa Enes Çiloğlu üçüncü oldu. İl ve ilçe çapında ilk üçe girenler gram altınla ödüllendirilirken, tüm katılımcılara sertifika ve kitap hediye edildi.

Vakfımızın Düzce ili Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından organize edilen yarışma hakkında bilgi veren Ortaokul Koordinatörü İsa Yazıcı, 15 Temmuz Gazilerimizi ve Şehitlerimizi yüceltme çabamıza destek veren kocaman yürekli genç kardeşlerimize TÜGVA olarak teşekkür ettiklerini ifade etti.