Ortaokul Koordinatörlüğü olarak 22-23 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz kampımıza Adana, Adıyaman, Amasya, Balıkesir, Çanakkale, Çorum, Denizli, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Rize, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van ve Yalova illerinin Ortaokul Koordinatörleri katıldı.

Programımız Genel Merkez Ortaokul Koordinatörümüz İsmail Erkam Tüzgen’in açılış konuşmalarıyla başladı. TÜGVA’yı ve Ortaokul Koordinatörlüğü’nü tanıtan Tüzgen, konuşmasında toplantının amaçlarından bahsetti. Ortak anlayış geliştirmenin, hedef ve yöntem birliği sağlamanın mühim olduğunu belirten Tüzgen, özellikle 3 ilke üzerinde durdu; yapılan çalışmalarda İstişare, Tevazu, Örnek ve Öncülüğün önemi.

Nureddin Yıldız “Dinimiz İçin Çalışma Mantığı” üzerine sohbet vermek üzere kampımıza konuk oldu. Dinin bütününden sorumlu olduğumuzu, bireysel ibadetleri yerine getirip toplumsal ibadetleri başka kişi ve kurumlardan beklemenin hatalı olduğunu belirten Yıldız; günlük, aylık, yıllık vb. hesap ve istatistiklerle değerlendirme yapmanın doğru olmadığını, gerçek hesabı Ahirette göreceğimizi, işlerimizi ve planlamamızı buna göre yapmamız gerektiği konusunda telkinde bulundu. Allah(c.c) rızasına aykırı bir yol ile Allah(c.c)’ın rızasının kazanılmasının mümkün olmayacağını; başta kadın-erkek ilişkileri olmak üzere; işlerimizde bedenimizi, lisanımızı, gönlümüzü sakınmamız gerektiğini söyleyen Nureddin Hocamız, “Bir vakıf etrafında bir araya gelmişsek de; ki bu bir hizip, parti, şahıs, dernek vb. de olabilirdi; bizim her birimizin rehberinin Peygamber Efendimiz (s.a.v.) olduğunu unutmamamızlıyız, intisabımızın aslen Rasulullah (s.a.v.)’e olduğu bilinci ile birlikteliğimizi sürdürmeliyiz.” dedi.

Programımızın ikinci oturumunda Başkanımız İsmail Emanet vakfımızın öneminden, misyon ve vizyonundan, taşımayı hedeflediği yükün ağırlığından ve ehemmiyetinden, topluma karşı sorumluluğundan, bugüne kadar yapılan çalışmalardan, Ortaokul Koordinatörlüğünün yeri ve öneminden bahsetti.

İllerde yapılacak faaliyetlerle ilgili Ortaokul Koordinatörlüğü Eğitim ve Projeler Sorumlusu Enes Erbaş, ortaokullarda kurulacak olan Medeniyet ve Değerler Kulübü’nün kuruluş amacını, ne tür faaliyetler yapacağını ve sürdürülebilir alternatif faaliyetler konusunda il ortaokul koordinatörlerini bilgilendirdi.

Sosyal etkinlik olarak gerçekleştirilen programımızın ikinci günü Eyüp Sultan’da sabah namazıyla başladı. Namaz sonrası yapılan kahvaltının ardından İstanbul’un fethinin en güzel resmedildiği yer olan Panorama 1453 ziyareti ve Türkiye’nin nadide eserlerinin minyatürlerinin yer aldığı Miniatürk ziyaretiyle kampımızı sonlandırdık ve misafirlerimizi çalışmalarına bir an önce başlayabilmeleri için şehirlerine uğurladık.