Türkiye Gençlik Vakfı olarak, ortaokul öğrencileri için “Medeniyet ve Değerler” ile lise öğrencileri için oluşturduğumuz “Medeniyet ve Düşünce” kulüplerimizin danışman öğretmenlerinin katılımıyla İstanbul’da öğrencilerin eğitim konusu görüşüldü.

Darıca Bayramoğlu Basın İlan Kurumu Tatil Köyü’nde gerçekleşen kampa İstanbul’un her ilçesinden gelen ortaokul ve lise öğretmenlerine, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ve vakfımızın koordinatörleri çeşitli konularda sunum yaptı.

İstanbul’un her ilçesinden katılım sağlayan öğretmenlerle; mevcut eğitim sisteminin geliştirilmesi, öğrencilere daha iyi eğitim-öğretimin sağlanması ve ahlaklı gençliğin yetiştirilebilmesi üzerine istişareler yapıldı. Kampın ilk günü, öğretmenlerle 3 farklı oturumda, mevcut eğitim sistemi değerlendirilerek, öneriler görüşüldü
.
İkinci gün İl Milli Eğitim Müdürü Yelkenci dinleyicilerle eğitim hayatındaki tecrübelerini paylaşarak, güzide bir gençlik yetiştirmek için geleceğe dair atmamız gereken adımları ve sorumluluklarımızı hatırlattı.

Kampta düzenlenen ekip çalışmalarıyla her masadan seçilen sözcüler, dinleyicilerle görüş alışverişinde bulundu.