Turhal İlçe Temsilciliğimiz Öğretmenler Günü dolayısıyla 1453 fidanı, Tavşanlı İlçe Temsilciliğimiz 1300 fidanı toprakla buluşturuldu. Bu güzel etkinlikler sonucunda toplamda 2753 fidan öğretmenler için hatıra ormanlarına dikildi.

TÜGVA Turhal İlçe Temsilciliğimiz ve Tavşanlı İlçe Temsilciliğimiz tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla oluşturulan hatıra ormanlarına öğretmenler adına toplamda 2753 tane fidan dikildi. Etkinliğe birçok değerli isimler, öğretmenler ve öğrenciler katılım sağladı.

Her Öğretmenimiz İçin 1 Fidan Dikiyoruz

Turhan İlçe Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu “1453 Fidan Toprakla Buluşuyor” etkinliğinde Turhan Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, “ Turhal da öğretmenlerimiz adına bir hatıra ormanı oluşturmayı planladık. TÜGVA, Öğretmenler Günü’nde 1453 fidan dikip her bir fidana da bir öğretmenin ismini verme teklifinde bulundu. Bizlerde TÜGVA ve Turhal Belediyesi ortaklığında öğretmen ve öğrencilerle birlikte burada bir hatıra ormanı oluşturuyoruz. Burada her öğretmenimiz için fidan dikiyoruz. Ben de kendi diktiğim iki fidanı Güneydoğu’da PKK’lı teröristlerce şehit edilen Şehit Aybüke Yalçın, Şehit Necmettin Yılmaz öğretmenlerimiz için dikiyorum” ifadelerini kullandı.

Dikmiş Olduğumuz Fidanları Yetiştirmek İçin Elimizden Gelen Bütün Gayreti Göstereceğiz

TÜGVA Turhal İlçe Temsilcimiz Ahmet Köksal, “Böyle anlamlı bir günde öğretmenlerimiz adına bir fidan dikmek için bugün bir etkinlik düzenledik. Başkanımız Yılmaz Bekler, öğrenci ve öğretmenlerimizde bize bu konu da yardımcı oldular. Dikmiş olduğumuz bu fidanları yetiştirmek için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz” dedi.

Öğretmenlerimizin Anısına 1300 Fidan Dikimi Gerçekleştirdik

TÜGVA Tavşanlı İlçe Temsilcimiz Recep Bilge, “TÜGVA Tavşanlı İlçe Temsilciliği olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle öğretmenlerimizin anısına toplamda 1300 fidan dikimi gerçekleştirdik. Dikim yapmış olduğumuz alanı ilçe orman müdürlüğümüz bize tahsis etti” diyerek katılımcılara teşekkür etti.