Yalova’nın Çiftliköy İlçesinde lise ve ortaokul öğrencilerine modern bilim ve astrofizik hakkında ‘Evrenimizi Tanıyalım’ isimli sunum yapılarak, öğrencilerde bu alana dair merak ve ilgi uyandırılması amaçlanıyor.

Aynı zamanda Astrofizikçi olan İlçe Temsilcimiz Bilal Naser’in dikkat çekici sunumuyla şuana kadar 32 ders saati ile 500 öğrenciye ulaşıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle gerçekleşen sunumlarla ilgili bilgi veren Bilal Naser,

“Yaptığımız etkinlikler ile öğrencilerimiz modern bilimle buluşuyor, evrenin derinliklerinde yatan sırları keşfediyor. Çocukları bilimi düşünmeye sevk ediyoruz. Astronomiye olan ilgiyi arttırarak, geleceğinin bilim adamlarının yetişebilmesi için gerekli desteği vermeyi amaçlıyoruz. Sunumların akabinde yapacağımız bilim müzesi ve planetaryum gezileri ile bu bilgileri pekiştiriyoruz. Havaların ısınması ile başlatacağımız Gökyüzü Gözlem Şenlikleri ile uzay ilmine olan ilgi ve merakı arttırmayı planlıyoruz. Teleskoplarımızla Ay, Güneş, Jüpiter, Mars, Venüs, Andromeda Galaksisi ve Nebulalar gibi bazı gök cisimlerini gözlemleyeceğiz. Belli başlı yıldızları belirleyip, yön bulmayı ve uzaya dair birçok şeyi öğreneceğiz. Lise ve ortaokul öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz etkinlikler çok eğlenceli ve faydalı geçiyor. Etkinliklerimizi her hafta farklı bir okulda yapmaya devam edeceğiz” dedi.