Son dönemin en önemli dijital gelişmelerinden biri olan yazılım konusunda meraklı öğrenciler için Manisa Temsilciliğimizde mobil programlama eğitimleri düzenlemeye başladık.

Lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan 2 gruba 12 hafta süresince 48 saat mobil uygulamalar üzerine eğitim verilecek. Dersler sonunda katılımcılar, kendileri bir mobil uygulama geliştirebilecek seviyeye gelecek.

Yazılım Mühendisliği son sınıf öğrencisi TÜGVA gönüllüsü Emre Berk Akırmak tarafından verilen eğitimler, temsilcilik binamızda ve Şehzadeler Gençlik Merkezi Bilgisayar sınıfında düzenlenmektedir.

Android cihazlar üzerinde uygulamalar geliştirilmesi amacıyla açılan eğitimde, kursiyerlere temel düzeyde algoritma ve programlama bilgisi anlatılarak, android programlamaya giriş yapılacak daha sonra android uygulamalar geliştirmek için gerekli olan XML, nesne yönelimli programlama, veritabanı erişimi, android kütüphaneleri gibi spesifik konuları içinde barındıran bir program dahilinde dersler işlenecek.

Bu eğitim sonunda öğrenciler, android cihazlar için uygulama geliştirebilecek teknik bilgi ve kodlama pratiğine sahip olacak. Bu sayede de isterlerse bu eğitimden sonra diğer mobil cihazlar içinde gerekli olan belirli dilleri IOS telefonlar için Objective-C dilini, Windows telefonlar için gerekli olan C# dilini hiçbir eğitime gerek kalmadan kendileri çözebilecek programlama bilgisine ve motivasyonuna sahip olacak.