Yeni medya teknolojileri ve dijital kültürün hâkim olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Bugün geleneksel medya dahi yeni medyanın araçlarını kullanabildiği kadar başarılı oluyor. Bu sebeple gelecekte profesyonel olarak medyada yer almayı düşünen gençlerimiz için oluşturduğumuz Medya İletişim Okulu (MİO) eğitimlerimizi her biri kendi alanında uzman eğitimcilerimiz eşliğinde tamamladık.

2000 kadar gencin başvurduğu programda, yazılı sınav ve mülakatların ardından kabul edilen 125 öğrenci uzmanlaşmak istedikleri alanda 72 saat eğitim aldı.

Üniversitedeki örgün eğitimin yanısıra yeni mezun kişilerden sektörün beklentileri ve medya iletişim alanındaki son trendlerin ele alındığı MİO’da birebir iletişim esas alınarak, 5-6 kişilik gruplar halinde öğrenciler 10 farklı alanda eğitim aldı.

3 aylık eğitim süresince her hafta düzenlenen genel medya iletişim sohbetlerinde alanında öne çıkan uzmanlarla medya iletişim okulu öğrencileri birebir görüşme imkânı buldu. Birikim aktarımının da gerçekleştiği sohbetlerde şimdiye kadar; CUBE Medya kurucuları Ömer Faruk Salar ve Mustafa Özkan ile yayıncılık ve içerik üretimi üzerine, Yalçın Arı ile modern dünyanın yaşadığı iletişim sorunları üzerine, Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Mücahit Küçükyılmaz ile siyasal iletişim, Neuro Discover kurucu ortaklarından Kılınç Orhan Erdemir ile Nöro Pazarlama hakkında görüşüldü.

Ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencisi veya mezun, 18 – 29 yaş arasında olan, medya alanında profesyonel olarak yer almak isteyen  herkesin başvurabildiği program, staj döneminin ardından bu sene için tamamlanmış olacak.

Eğitmenlerden alınan katılımcı performansı ve değerlendirmesi ile eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, mentörlük desteği de alarak uygun görülürse proje partnerlerimizde staj yapabilecek.