TÜGVA Bünyan İlçe Temsilciliğimiz ve Halk Eğitimi Müdürlüğü tarafından açılan boyama kursunda minik öğrencilerimiz atık malzemelerden süs eşyası yaptılar.

TÜGVA Bünyan İlçe Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu boyama kursuna katılan toplamda 23 öğrencimiz atık malzemelerden sanatsal eserler ortaya çıkardılar. Hayallerini renklendirip atık malzemeler ile birbirinden güzel tasarımlar ortaya çıkaran öğrenciler, kendilerine bu imkanı sağlayan kişilere teşekkür etti. Kurs sonunda öğrenciler için sergi açılacak ve ortaya çıkan ürünler halkın beğenisine sunulacaktır.

Amacımız Burada Çocuklara Geri Dönüşüm Öğretmek

Boyama kursunda öğretmen olarak görev yapan Mehtap Erol, “Burada çocuklarımıza geri dönüşüm ağırlıklı ahşap boyama dersleri vermekteyiz. Keyifli bir çalışma ortamımız var. Materyal olarak kağıt havlu ruloları, cam şişeler, konserve ve kahve kutuları, su şişeleri gibi malzemeler kullanıyoruz. Bu malzemelerin üzerine burada peçeteden kabartmalar yapıyor, duvar kağıdı ve perde kataloglardan desenler çıkarıyoruz. Amacımız burada çocuklara geri dönüşüm öğretmek. Çocuklarımız böyle bir şeyi dışarıda gördüklerinde, bunu biz nasıl değerlendirebiliriz diye düşünsünler istiyoruz. Çocuklarımızın hayal gücünü geliştirmek istiyoruz ve kendilerine kalemlikler, masa ve sehpa süsleri yapıyorlar.” dedi.