İngilizce öğrenmenin en iyi ve kalıcı yolunun İngilizce konuşulan bir ülkede yurtdışı eğitim deneyimi yaşamaktan geçtiğinin farkında olan vakfımız, gençlerimizi 16 Temmuz’da Malezya’ya göndermişti. 16 Temmuz – 16 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek Malezya İngilizce Dil Okulu’nda gençlerimiz yalnızca dil öğrenmekle kalmadı, çeşitli aktivitelerle o ülkenin kültürünü de öğrendi.

Eğlenerek öğrenmenin en güzel örneklerine şahit olduğumuz Malezya İngilizce Dil Okulu’nda gençler ders dışı aktivitelerinde, Warisan Sari Sanat Galerisi’ne giderek, Malezya’nın yöresel dans performansı olan Tarian Nongga’yı izleme fırsatını yakaladı. Program bitiminde müzisyen ve dansçılarla sohbet eden gençler, hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra şehir gezisi yaptı.

Bir başka gün Güney Asya’nın en büyük gölü Tasik Kenyir Bölgesi’ne doğru hız botlarıyla yola çıkan gençler, Malezya’ya özgü olan bir balık cinsinin olduğu bir nehre giderek ve balıklarla birlikte yüzmenin keyfini yaşadı.

Deniz Kaplumbağaları ile İnanılmaz Bir Deneyim

Etkinliklerin hiç bitmediği Malezya İngilizce Dil Okulu’nda deniz kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı sahile giden gençlerimiz Kanadalı Prof.Dr. Anuar McAfee öncülüğünde onların güvenliğini sağlamak için çalıştılar. Yumurtaları elleriyle çıkartan ve yavruları muhafaza eden öğrenciler, yavruların okyanusa doğru ilk kulaçlarını seyretme şansı bularak inanılmaz bir deneyim yaşadılar. Kaplumbağaların soylarını sürdürmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜGVA ve Unisza gençleri 600 ringit bağışta bulundu.