12 Temmuz – 31 Ağustos 2019 tarihleri arasında sürecek olan Malezya Dil Okulu rengarenk aktiviteler, geziler ve eğitimlerle devam ediyor.

Bu sene 80 öğrenciyle düzenlediğimiz programımızda, öğrenciler dil eğitiminin yanı sıra kültürel ve sportif faaliyetlerde gerçekleştiriyorlar.

Malezya’da öğrencilerimizi ağırlayan ve programımızın açılış konuşmasını gerçekleştiren University Sultan Zainal Abidin (UniSZA) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hassan Basri bin Awang Mat Dahan, UniSZA’nın Türk öğrencilerini bir kez daha ağırlamaktan onur duyduğunu ve üniversitenin onlar için ikinci bir yuva olduğunu dile getirdi. Ayrıca gelecek senelerdeki programları heyecanla beklediğini belirtti.

Hem Eğleniyorlar Hem Öğreniyorlar

Malezya Dil Okulu’nda verilen eğitimlerin en önemli özelliği, bu eğitimlerin aktivitelerle gerçekleşiyor olması. Farklı kültürlerden gençlerle tanışan ve Malezya’nın yemek kültürünü tanıma fırsatı yakalayan öğrencilerimiz gezilere de katılmaktalar. Bölgenin doğal güzellikleri arasında olan Tasik Kenyir’de hem Asya Kıtası’na özgü hayvanlarla hem de şelalede güzel ve eğlenceli vakit geçirme şansını yakaladılar.

Kurum Ziyaretleri

Programın Dil etabını tamamladıktan sonra öğrenciler başkent Kuala Lumpur’a doğru yola çıktı. Ve çeşitli kurumlara ziyaret düzenledi. Öncelikle University Sains İslam Malaysia (USIM) ziyareti gerçekleştirildi. Üniversitenin Tıp ve Diş Fakültelerini ziyaret eden öğrencilerimiz okulla alakalı gerekli bilgileri edindi.

Yurt dışında ülkemizi en iyi şekilde temsil eden kuruluşlarımızdan biri olan Yunus Emre Enstitüsü’nde öğrenciler kahvaltı programına katıldı. Enstitü’nün Malezya’daki okullarda yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgi sahibi oldular.

International Islamic University Malaysia (IIUM)’ya düzenlenen ziyarette okulun içindeki fakülteler, kütüphane ve sanat galerileri gezildi. Okuldaki programdan sonra Masjid Negara ziyaretinde de bulunuldu.

Kuala Lumpur’daki Türk Büyükelçilik Ziyaretimizi de gerçekleştiren öğrenciler Maslahatgüzarımız Sayın Mert Bey’e programımız hakkında bilgiler verdi. Kendileri bu ziyaretlerin geleneksel hale gelmesi için öğrencilerden söz aldı.