16 Temmuz- 16 Ağustos 2018 tarihleri arasında sürecek olan Malezya Dil Okulu rengarenk aktiviteler, geziler ve eğitimlerle devam ediyor.

İngilizce dil eğitiminin yanı sıra çeşitli kültürel, doğa faaliyetleriyle kültürler arası etkileşim sağlanacak program, katılımcıların Malezya’nın doğal güzelliklerini keşfetmesi amacıyla düzenlendi. Süreç boyunca gerçekleştirilen aktivitelerle katılımcılar  hem eğlenerek hem de öğrenerek bu amaca ulaştı.

Rektör Yardımcısından Sıcak Karşılama

16 Temmuz’da Malezya’ya ulaşan öğrencilerimiz Kuala Lampur Havaalanın’da Unisza ekibi tarafından samimiyetle karşılandı. Programın oryantasyonuna Universiti Sultan Zainal Abidin (UniSZA) Rektör Yardımcısı Prof. Dato’ Dr. Ahmad Zubaidi bin A. Latif katıldı. Basının yoğun ilgi gösterdiği ve yer verdiği Malezya Dil Okulu Programımız seviye tespit sınavı ile start verdi. Öğrencilerin okuma ve yazma yeteneklerinin sınanmasından sonra eğitim sürecine geçildi.

Hem Eğleniyorlar Hem Öğreniyorlar

Malezya Dil Okulu’nda verilen eğitimlerin en önemli özelliği, bu eğitimlerin aktivitelerle gerçekleşiyor olması. Farklı kültürlerden gençlerle tanışan ve Malezya’nın özgün mutfağını tadan öğrenciler zaman zaman geziler de düzenledi. Besar Bukit olarak adlandırılan, bölgenin en yüksek tepesine çıkan öğrenciler tüm bölgeyi gözlemleme imkânına sahip oldular.