TÜGVA İstanbul Temsilciliği’nin organize ettiği sabah namazı buluşmalarından birini dün Tuzla’da gerçekleştirdi.

Türkiye Gençlik Vakfı İstanbul Temsilciliğimizin İstanbul’da lise öğrencileriyle buluşmalarından biri olan ‘Okula En Yakın Camideyiz’ projesi kapsamında Tuzla’da gençler bir araya gelerek, sabah namazını kılıp, ardından kahvaltı etti.

İstanbul’un 39 ilçesinde lise öğrencileri, her ayın 21’inde okuluna en yakın camide buluşarak sabah namazlarını kılıyor, sonrasında kahvaltı yaparak okullarına gidiyorlar. Buluşma ile öğrencilere sabah namazını camide kılma alışkanlığını edindirmek hedefleniyor.

Mahir İz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile Tuzla Evliya Çelebi Mahallesi Mopaş Camii’nde sabah namazında buluşma gerçekleşti. Bir araya gelmenin ve birlik olmak adına farkındalık oluşmasından öğrenciler hoşnut olurken, cami cemaati de memnun oldu.

Vakfımızın İl Temsilcisi Fatih Coşar, “İstanbul’un 39 ilçesinde her ay sabah namazında buluşacağız. İlçe temsilciliklerimizle irtibata geçerek, gençler kendi okullarındaki arkadaşlarıyla organize olabilirler, bizler de onlara misafir oluruz. Çay, simit ve kardeşlik ikramımız olacaktır. Bütün liselerde genç kardeşlerimize ulaşıncaya kadar çalışacağız” dedi.

Program sonrasında camii cemaatine simit ve çay ikram edildi. Kardeşlik ortamının olduğu programdan sonra öğrenciler okullarına doğru yola çıktı.