TÜGVA Manisa İl Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen 1. Liseler Arası Bilim Yarışmaları, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Lale Fuaye Salonu’nda gerçekleştirildi.

TÜGVA Manisa İl Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu 1. Liseler Arası Bilim Yarışmaları kapsamında gerçekleştirilen açılışa değerli isimler katılım sağladı. Programa katılım sağlayanlar arasında Vali Ahmet Deniz, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Sudak, TÜGVA Manisa İl Temsilcimiz İbrahim Çelik, öğretmen ve öğrenciler yer aldı.

Gençliğin bilimsel düşünme ve bunları uygulamaya koyma yetisini canlı tutarak kendilerini geliştirme, temel ve uygulamalı bilimlere olan ilgilerini arttırma, bilime meraklı gençlerin yolunu açarak geleceğin bilim insanlarını yetiştirme amacıyla Fen Bilimleri (Fizik, Kimya, Biyoloji) ve Bilgisayar Teknolojileri (Matematik ve Uygulamaları, Robotik, Kodlama, Teknoloji) kategorilerinde düzenlenen yarışma, merkez ve 17 İlçeden (özel okullar dahil) lise öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Ayrıca Vali Deniz ve İl Milli Eğitim Müdürü Çetin, yarışmaya katılan proje sahibi öğrencilere katılım madalyası verdi.