Kütahya TÜGVA teşkilâtında gönüllülük faaliyeti sürdüren öğrencilerimiz Covid-19’la mücadele kapsamında İçişleri Bakanlığınca alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 27 Aralık Pazar günü soğuk havalarda yiyecek bulmakta sıkıntı çeken sokak hayvanları için şehrin belirli noktalarına mama ve su koyarak güzel bir eylem gerçekleştirdiler.

Öğrencilerimiz tüm gün boyunca şehir merkezinde daha önceden belirledikleri sokak hayvanlarının yoğun olarak yaşadığı alanlara, yanlarında getirdikleri mama ve yiyecekleri bırakarak sokak hayvanlarının beslenmelerine yardımcı oldular.

Kütahya TÜGVA İl Başkanı Orhan Yener Kantarcı; Sokak hayvanları Allah’ın sessiz kullarıdır ve onlara karşı merhamet etmek, kalp taşıyan herkesin borcudur. Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle beslenme imkanları azalan sokak hayvanlarımızın imdadına gönüllü kardeşlerimizle yetişmeye gayret ediyoruz. Tüm halkımızı bu soğuk havalarda sokak hayvanlarına karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz dedi.