KURUMSAL İLETİŞİM OFİSİ KAMPI

Türkiye Gençlik Vakfı olarak, Kurumsal İletişim Ofisi Sorumluları Kampımızı genel merkezimizde gerçekleştirdik. İl ve ilçelerimizde gönüllü olarak faaliyet gösteren kurumsal iletişim ofisi sorumlularımızla bir araya gelerek, daha sağlam adımlar atmak adına motivasyonumuzu tazeledik. Mayıs ayında Başkanımız Enes Eminoğlu’nun katılımı ile online gerçekleşen buluşmamızı, ilk kez fiziki olarak gerçekleştirme fırsatı bulduk.Düzenlediğimiz kampta; günümüzde gazetecilik, sosyal medyanın önemi ve etkili iletişim konularında sorumlularımızın bilgilenmesini hedefledik.

Ayasofya’da sabah namazının bereketi ile başlayan kampımız, genel merkez binamızda Başkanımız Enes Eminoğlu’nun motivasyon ve eğitim konuşmaları, Mütevelli Heyeti Üyemiz Mustafa Yüksel, Teşkilat Koordinatörümüz İbrahim Beşinci, Üniversite Koordinatörümüz Beytullah Çiçen, Lise Koordinatörümüz Okan Özer, Girişimcilik Koordinatörümüz İsmail Evlek ve Kurumsal İletişim Ofisi Müdürümüz Sevda Keskin’in konuşmaları ile devam etti.

Yazılı ve görsel basın alanında uzman, birbirinden değerli konuklarımız ile bir araya geldik. Sabah Gazetesi Yazarı Kenan Kıran, günümüzde gazeteciliğin öneminden bahsederek, çeşitli örnekler eşliğinde yalan-gerçek haber ayrımını anlattı.

İstanbul Haberleri Editörü Anadolu Ajansı Bölge Müdürü Enes Can, günümüzde sosyal-dijital medyanın önemini vurguladı. Konuşması sırasında vermiş olduğu örneklerle; medyanın toplum üzerinde oluşturduğu etkiden bahsederken, enformasyon aktarımında oluşabilecek dezenformasyonlara dikkat çekti.

Televizyon Programcısı ve Gazeteci Mehmet Önder ise etkili iletişimden bahsetti. Diksiyon ve hitabet konularını da ele alarak, sorumlularımızın yazı dilinde dikkat etmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirici bir konuşma yaptı.

Grup Aksiyon’un da sahne aldığı kampımız, genel merkez Kurumsal İletişim Ofisi ekibimizin hazırlamış olduğu teknik bilgi sunumları ve soru cevaplarla son buldu.