Vakfımızın Adana İl Temsilcilği tarafından “Dünden Bugüne Darbeler ve 28 Şubat” konulu konferansta Milletvekili Metin Külünk, önemli açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de gerçekleşen darbelerin ülkeyi batı ittifakının emrine kılmak için yapıldığını kaydeden Milletvekili Külünk, “Darbeler dış güçlerin emrinde Türkiye’ye ayar vermek için yapılmıştır. 28 Şubat sürecinde de bizim arkadaşlarımız ihraç edilirken, FETÖ’cüler devlette tırmanıyordu. 28 Şubatın temel sebebi, 15 Temmuz’un önünü açmaktır” şeklinde konuştu.

Milletlerin kaderlerini liderlerin belirlediğini belirten Külünk, yeterliliği olan herkesin Cumhurbaşkanı olabileceğini ancak herkesin Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi lider olamayacağını ifade etti. “Bir toplumu aklen ve fiziken dönüştürebilecek kararları alıp, uyguladıktan sonra kendi halkının önünde yürüyebilmektir” şeklinde liderliği açıkladı.

Adana Milletvekili Fatmagül Demet Sarı’nın da konuşmasının ardından konferans, öğrencilerin sorularının cevaplanmasıyla sona erdi.