Eskişehir İl Temsilciliğimizin İl Sağlık Müdürlüğü ile yürütmekte olduğu “Küçük Adamlar Mutlu Oyunlar” projesi kapsamında suç işleyen anneleriyle cezaevinde kalan 0-6 yaş grubu çocuklar ile hükümlü 15-18 yaş grubu için eğlence programı düzenlendi.

İlk olarak, İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge, proje ana sponsoru vakfımızın İl Temsilcisi Fatih Sert ve cezaevi idarecilerinin katılımıyla Eskişehir H Tipi Cezaevi İnfaz Kurum Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Burada çocuklara 23 Nisan Çocuk Bayramı sevincini yaşatmak amacıyla hediyeler verilerek, palyaço eşliğinde oyunlarla eğlence düzenlendi.

Çalışmayla; 6 ay ve 2 aşamalı yürütülecek projenin ilk ayağında Eskişehir İnfaz Koruma Kurumu’nda kalan suç işleyen annelerin 0-6 yaş grubu çocukları sosyal ve ruhsal yönden motive edilerek, hükümlü olarak kalan çocukları da resmi ve dini bayramlarda özel etkinliklerle mutlu etmek isteniyor.

Projenin ikinci aşamasında 0-6 yaş grubu çocukların yaşadığı alanların çocuklara uygun dizayn edilerek, kreş ve kum oyun parkları hazırlanacak. Çocukların sosyal ve ruhsal yönden motive edilerek, hayat öykülerinin kalite yönünden iyileştirilmesi hedefleniyor.