BAŞKANIMIZ İSMAİL EMANET KOCAELİ’DE BİR DİZİ ZİYARETLERDE BULUNDU

Başkanımız İsmail Emanet, Kocaeli protokolüne ziyaretlerde bulundu. Emanet, Kocaeli Temsilciliğimiz tarafından kendisi için hazırlanmış ve sabahın erken saatlerinde başlayıp, gün boyunca süren ziyaret programına iştirak etti.

Başkanımız İsmail Emanet, Strateji Geliştirme Koordinatörümüz Enes Eminoğlu, Kadın ve Aile Koordinatörümüz Rabiya Kazak ve Kocaeli İl Temsilcimiz Yusuf Yazıcı ve yönetim kuruluyla beraber ilk olarak Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ı makamında ziyaret etti.Başkanımız Emanet ve beraberindeki heyet kendilerini, vakfı ve faaliyetlerini anlattı. Emanet, Türkiye’nin 22 ilinde öğrenci yurtlarının olduğunu ve Kocaeli’nde de yurt açmayı arzu ettiklerini aktardı. Belediye Başkanı Baran ise; gençlerimizin geleceğinde TÜGVA’nın çok önemli bir yerinin olduğunu, hem eğitim olsun hem de diğer faaliyetler olsun elinden gelen desteği vereceğini açıkladı.

BAŞKAN DANIŞMANI VEYSEL ÖZKARAASLAN “TÜGVA’DAN ÇOK ÜMİTLİYİM”

Başkanımız İsmail Emanet ve beraberindeki heyetimizin bir sonraki ziyareti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Veysel Özkaraaslan’a oldu. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Özkaraaslan gençliğe yapılan yatırımın en güzel yatırım olduğunu, bilgi ile donanmış ahlaklı bir neslin yetişmesi gerekliliğinden bahsederek, Kocaeli gençliği adına Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu ve yapacağı yatırımları heyete aktardı.Başkanımız Emanet samimi sohbetinden ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek, projeler üzerinde daha geniş zamanda istişare etmek üzere Özkaraaslan’ı Genel Merkez’de ağırlamak istediğini söyledi.

HÜLAGÜ HOCA’DAN TÜGVA’YA DESTEK

Dolu dolu bir program hazırlayan TÜGVA Kocaeli şubemiz, Başkanımız ve Yöneticilerimizi Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü ile tanıştırdı. Ziyaret rektörlük makamında gerçekleşti. Rektör Hülagü, Başkanımız İsmail Emanet’ten vakfımızı ve faaliyetlerimizi dinledi. Ziyarete gelenlerin özellikle öğrenim durumlarını da soran Hülagü, tek tek tüm konuklarıyla tanıştı. Öğrencilerin,TÜGVA gibi örnek sivil toplum kuruluşları sayesinde üniversitede yapacakları gençlik için faydalı, yol gösterici, kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak etkinlik, seminer veya konferanslarla topluma kazandırılacağını söyledi. Kendilerinin de öğrenciler için sıra dışı faaliyetler için sıkı bir mesai harcadığını ifade ederek, TÜGVA’nın faaliyetlerini desteklediğini ve Üniversite’de yapacakları etkinliklerde yardımcı olacağını belirtti.

VALİ GÜZELOĞLU’NA İKİNCİ ZİYARET

Bir süre önce Kocaeli İl Temsilciliğimizin görevini devralan Yusuf Yazıcı, protokol ziyaretleri kapsamında Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na yönetim olarak ziyarette bulunmuştu. Bu ziyaret kapsamında ise Başkanımız İsmail Emanet vakfın çalışmaları hakkında bilgi vererek, kısa süre içerisinde 81 ilde teşkilatlanmalarını tamamladığını iletti. Ayrıca burs, yurt ve öğrenci evleri konusunda Vali Güzeloğlu’nu bilgilendiren Emanet, Kocaeli Valisini genel merkeze davet etti. Vali Güzeloğlu TÜGVA’nın kendi içinde ve diğer STK’larla hayırda yarışmasını, Kocaeli’nin de bu yarışmada ilk 3’te olmasını arzu ettiğini ifade etti.

NEVZAT DOĞAN TÜGVA’YI AĞIRLADI

Başkanımız İsmail Emanet ve Yönetim Kurulumuz Valilik ziyaretinlerinden sonra cephanelik bölgesinde İzmit Belediyesi’nin halka kazandırdığı mekanlardan olan Livadi Cafe’de İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın misafiri oldu. Nevzat Doğan misafirleriyle birlikte akşam yemeğini yedikten sonra Başkanımız İsmail Emanet ve genel merkez Yöneticilerimizle sohbet etti. İzmit Belediyesinin gençlere verdiği önemden bahseden Doğan, akıllı bisikletler, bisiklet yolları, gençlik merkezleri, tarih koridoru, 3D yazıcı merkezi gibi gençlere örnek projeler yaptıklarını söyledi. TÜGVA’yla koordineli olarak çalışabileceklerini gençlere bu sayede daha çabuk ulaşabileceklerini ifade etti.

Gün boyunca hiç durmadan beş ziyaret gerçekleştiren Emanet, son olarak TÜGVA Kocaeli İl Temsilciliğimizde kendisini bekleyen Lise ve Üniversiteli öğrencilerle hasbihal etmeden İstanbul’a dönmedi. 70’e yakın öğrenci Başkanımızı kapıda karşıladı. İsmail Emanet’in ağzından TÜGVA’yı dinleyen öğrenciler, ziyaretten dolayı çok memnun kaldılar. Vakıfla ilgili sorular soran öğrenciler, Emanet ile sohbet etme fırsatı buldular.