TÜGVA Ortaokul Koordinatörlüğü tarafından Türkiye genelinde 41.370 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen Kitap Kurdu Yarışması ödül töreni ile taçlandırıldı.

Ortaokul öğrencileri için düzenlemiş olduğumuz ve Türkiye’nin dört bir yanından binlerce öğrencinin katılım sağladığı Kitap Kurdu Yarışmamızın ödül törenini İzmir’de Prof. Dr. Yusuf Vardar Mötbe Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdik. Ödül Töreni’ne Başkanımız Enes Eminoğlu, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak Ege ve birbirinden değerli konuklar katılım sağladı.

5. ve 6. sınıf ile 7 ve 8. sınıf öğrencileri olmak üzere 2 kategoride düzenlenen yarışmada ödül olarak; birincilere 9 bin, ikincilere 7 bin, üçüncülere de 5 bin ve Mansiyon ödülü almaya hak kazananlara 1000 TL verildi. Danışman ödüllerinde ise: birincilere 5 bin, ikincilere 4 bin, üçüncülere 3 bin TL para ödülü verildi.

Yeni Nesilin Kitaplara Olan İlgisi Bizi Gelecek Adına Umutlandırıyor

Kitap Kurdu Yarışması’nın Ödül Töreni’ne katılım sağlayan Başkanımız Enes Eminoğlu, “Öğrencilerimiz, danışman öğretmenleri gözetiminde kitaplarını okudular ve sınava hazırlandılar. En az 5 kitap okuyarak zihin dünyalarını genişlettiler. Bu yarışma, kaybedenin olmadığı bir yarışmadır. Türkiye’de kitap okuma oranları maalesef dünya ortalamasının gerisinde görülüyor. Yeni nesil çocukların kitaplara olan ilgisini gördükten sonra gelecek adına umutlanıyoruz. Bu yarışmamızı geleneksel hale getirip sürdüreceğiz.” dedi.