9. Kocaeli Kitap Fuarı’nda vakfımızın düzenlediği Sanat ve Gençlik konulu söyleşide tiyatro ve tiyatro sanatına bakış açısı konuşuldu.

Tiyatrocu Osman Doğan ve Ayşe Şahinboy Doğan’ın konuk olduğu söyleşiye, Kocaeli İl Temsilcimiz Yusuf Yazıcı ve çok sayıda öğrenci katıldı. Tiyatronun kendilerine çok şey kattığını ifade eden tiyatrocu Doğan, “Tiyatro sayesinde birçok yeri gezdim, birçok kişiyle tanıştım. Sizler de eğitimlerinizin yanı sıra mutlaka drama ya da oyunculuk eğitimi almalısınız. Zira bu eğitim sadece oyuncu olmak için değil, hitabetinizin gelişmesine ve özgüveninizin yerine gelmesini de sağlayacaktır” önerisinde bulundu.

Başarıya ulaşmak için çok çalıştıklarını ifade eden Ayşe Şahinboy Doğan, “Son zamanlarda zaten gelişen ve büyüyen bir tiyatro sektörü var. Bu işin daha da gelişerek büyümesi bizler için de izleyen için de çok önemlidir. Yeteneklerinizin farkında olun. Eğer içinizde tiyatro sevgisi varsa mutlaka eğitimlerini alın, kendinizi geliştirin. Eğer gençler, çocuklar tiyatroya ilgi duymuyor ise bunun müsebbibi biz sanatçılardır’’ şeklinde konuştu.

Daha sonra soru-cevap şeklinde devam eden söyleşide katılımcılar tiyatro hakkında merak ettikleri soruları sordu.