Ülkemizin dört bir yanında tüm gençlere vakfımızın imkânlarını eşit olarak sunmaya devam ediyoruz. Diyarbakır, Giresun, Ordu ve Bolu’da kurulan yeni temsilcilik binalarımızla birçok gence ulaşıyoruz.

Vakfımızın etkinlikleri ve projelerinin etkin bir şekilde gerçekleşmesi amacıyla oluşturduğumuz temsilcilik binalarımızın açılışına TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet ve İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ile il protokolü yaptı.

Gençliğe hizmet etme aşkıyla her geçen gün hızla büyüdüklerini ifade eden Genel Başkan İsmail Emanet, “Türkiye’de 81 il, 256 ilçe ile 40 ilde 60 yurt, temsilcilik binaları ve kitap kafeleri ile gençlerimizin olduğu her alanda hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Ülke olarak her geçen gün dünya sahnesinde daha önemli bir role soyunan, 2023, 2053 ve 2071 gibi vizyonlara sahip olan bir ülke olarak biz de üzerimizdeki sorumluluğu hissediyoruz. Gençlerimizi bütün dünyanın gençliği olarak görüp o şekilde davranarak eğitimlerine, gelişimlerine en fazla katkıyı nasıl veririz düşüncesi içerisindeyiz. İnanıyoruz ki açtığımız bu temsilcilik binaları ile beraber burada ektiğimiz tohumlar yarın yeşerecek ve başta bu kentlerin, sonra Türkiye’nin sonra dünyanın çehresini yeniden değiştirecek” diye konuştu.

“Biz gençliğimizi kendi kimliğinden kopartarak, kimliksizleştirilerek, Batı taklitçisi olarak değil, tarihimizden gelen bütün değerlerimizi ve altyapımızı özümseyerek, kendi geleceğini kurmasını istiyoruz. Bu gelecek, Batı’nın ilerisinde bir gelecek olmalı” diyen Bilal Erdoğan, “Bu millet nasıl bin yılı aşkındır bağımsızlığını kimseye teslim etmediyse bugün de teslim etmez, yarın da teslim etmeyecek. Kendi kaderimizi kendimiz belirleyeceğiz” şeklinde konuştu.