İnsanlığa faydalı olmanın yolu kendimizi keşfetmekle başlıyor. Manisa’da uygulayamaya başlayacağımız ‘Kendini Keşfet Geleceği İnşa Et’ programımızla öğrenciler farklı sosyal etkinliklerin içerisinde yer alacaklar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destekleme Programı tarafından desteklenmeye hak kazanan il temsilciliğimizin çalışmasının sunumu yapıldı. 8 ay sürecek projeyle 14-18 yaş arası 100 kız 100 erkek, 19-24 yaş arası 100 kız 100 erkek 25-29 yaş arası 20 kız 20 erkek gencimiz fotoğrafçılık atölyesi, karikatür atölyesi, sosyal uyum, kültür ve sanat, mesleki eğitim, kişisel gelişim atölyesi gibi alanlarda kendilerini keşfedecekler. Ayrıca çalışmayla Manisalı gençlerimiz Ankara, Konya, İzmir Mordoğan, Manisa Kula ve Manisa merkez gezileri ile birçok tarihi mekânı yakından tanıyacak.

Hayatımıza anlam katacak değerleri edinebilmek her genç için kolay olmuyor. İnsanlığa faydalı olmanın yolu da önce kendimizi keşfetmekle başlıyor. Hayatımızın akışında doğru yerlerde bulunmakla ilk adımı atıyoruz. Kendimizi tanımamız ise öncelikle kendimize saygı duymamız, değerlerimizi geliştirip, karakterimizi olgunlaştırmak ve de sosyal anlamda sağlam ilişkilerle mümkün oluyor.

Bu düşünceyle yola çıktığımız projemizle; katılımcıların bilgi birikimlerini arttırarak, öz güvenlerini yükseltmek ve potansiyellerini fark etmelerini sağlamak, kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, birlikte çalışma kültürünü geliştirerek topluma karşı aidiyet duygusunu arttırmak, gönüllülük bilincini yerleştirmek ve de karar alma, uygulama süreçleri ile sosyal hayatın her alanına etkin katılımın teşvik edilmesi amaçlanıyor.