Gençlere nezih mekanlar sunan vakfımızın Kastamonu il Temsilciliği ve kitap kafenin açılışı gerçekleşti. Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan, arzularının Türkiye’nin değerleriyle yoğrulmuş, inancına, maneviyatına ve kökenlerine bağlı bir gençliğin yetişmesi olduğunu kaydetti.

TÜGVA Kastamonu Temsilciliğimiz ve kitap kafemiz, Bilal Erdoğan’ın katıldığı törenle hizmete açıldı. Gençliğe çok önem verdiklerine dikkat çeken Bilal Erdoğan, “Arzumuz Türkiye’nin değerleriyle yoğrulmuş, değerleri ile yaşayan, inancına, manevi kaynaklarına, kökenlerine bağlı bir gençliğin yetişmesi. Nitekim bu ülkede maalesef dönem dönem başka medeniyetlere, başka kültürlere karşı kompleks içinde yetişmiş nesiller de geldi geçti. Bu nesiller de Batı’nın sadece şeklini buraya getirdiler. Bu durum bizim millet olarak öz güvenimizin bitirilmesinin bir sonucuydu. Hamdolsun bugün kendi değerlerine bağlı, özgüveni olan, bize ait yitik değerlerimizi kıymetli bulan, onları yaşamak isteyen bir gençliğin yetişmekte olduğunu görüyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Ve biz TÜGVA’daki gençlerimize şunu söyledik; Bir ayağınız bu manevi değerlerimizde, inancımızda, kendi kültürümüzde olmak kaydıyla ne çalışma yapmak istiyorsanız siz karar verin. Ortaokullardaki kardeşlerimiz kendileri karar versin, liselerdeki kardeşlerimiz kendileri karar versin, üniversitelerdeki kardeşlerimiz kendileri karar versin. Bu şekilde TÜGVA’nın temsilciliklerinde gençlerimiz oturuyorlar ve ne yapacaklarına kendileri karar veriyorlar. Gençlerimizin önünü açtığımız zaman aslında bizim geleceğimize, ülkemizin geleceğine, bölgemizin geleceğine yeni kapılar açmış oluyoruz. O nedenle TÜGVA’nın çalışmaları çok değerli ve çok önemlidir.”

Şahsiyet sahibi, özgüveni yüksek ve çağına yön veren bir gençlik için çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Vakıf Başkanımız İsmail Emanet, insanlığa değer katan gençler yetişmesi adına iyi temennilerde bulundu. Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Eğitim Koordinatörümüz Faruk Duruş ve çok sayıda vakıf üyesinin katılımıyla temsilcilik binasının açılışı, Bilal Erdoğan’a takdim edilen anahtarla gerçekleşti.