Duygu ve düşüncelerin mizahi bir üslupla aktarıldığı karikatür sanatına ilgi duyan gençleri Karikatür İstanbul’a bekliyoruz.
Vakfımız tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlemiş olduğumuz çalışmayla, bu alanda kendini geliştirmek ve geleceğe katma değerli eserler bırakmak isteyen gençler yeteneklerini paylaşma imkânı bulacak.

“Derdiyle Dermanıyla Hastasıyız İstanbul’a” sloganı ile duyurduğumuz Karikatür Yarışması, İstanbul Karikatür Festivali’nin temelini oluşturan etkinliklerden biridir. Karikatüre meraklı ve yetenekli gençlerin, her mevsimde her dönemde hastası olduğumuz, kalabalığı, trafiği ve keşmekeşi gibi şikâyet ettiğimiz sıkıntıları olsa da güzelliklerinden, mahalle kültüründen, tarihi dokusundan, doğasından vazgeçemediğimiz İstanbul’un birbirinden farklı halini ve bu şehirden insan manzaralarını karikatürlerine yansıtmalarını bekliyoruz.

Bu yıl ilki gerçekleştirilmekte olan proje kapsamında gençler; karikatür, yayıncılık ve mizah yazarlığı alanında Türkiye’nin önemli isimleri ile bir araya gelerek onların tecrübe ve birikimlerinden faydalanma fırsatını yakalayacak.
Karikatür Yarışma, Atölye Çalışmaları, Seminer Oturumları, İstanbul Karikatür Festivali Dergisi ve çeşitli etkinlikler ile gençler ve İstanbul’un sanat tutkunları için 2 gün boyunca İstanbul Boğazı’na demir atan Şehir Hatları Vapuru’nda eserler sergilenecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.