Allah-ü Teala’nın Müslümanlara bahşettiği mübarek ramazan ayında büyük TÜGVA ailesi olarak geleneksel iftarımızda aynı sofrada buluştuk.

Türkiye Gençlik Vakfı geleneksel kardeşlik iftarımızı Emirgan Korusu’nda vakıf çalışanlarımız, il temsilcilerimiz, yurt müdürlerimiz ve vakfımıza gönül verenlerin katılımıyla gerçekleştirdik. Bini aşkın davetlinin olduğu iftara vakfımızın değerli destekçilerinden Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu ile NATA Holding Sahibi Namık Tanık da katıldı.

Davetlilere hitaben konuşma yapan vakıf başkanımız İsmail Emanet, TÜGVA mensuplarının ruh halini 3 temel unsura dayandırarak, “İhlas, samimiyet ve kardeşlik. Müslüman kardeşi için yaşayan insandır. Düsturuna inanıyor, kardeşliği ayakta tutmanın çalışmalarımızın en önemli hedefi olduğunu düşünüyoruz. Çünkü Kuran-ı Kerim’in ifadesiyle ‘Biz ancak kardeş olabiliriz ve kardeş kalmak zorundayız’ Rabbim bizleri hakiki kardeşlerden eylesin.” temennisinde bulundu.

Emanet Ramazan’ın gençler için, “Özünü unutan, inzivadan, tefekkürden uzak, yalnızlıktan kaçan, kendisiyle hesaplaşmaktan korkan ve kalabalıklar içinde yalnız olan insan için kendi iç dünyasına dönebileceği bir fırsattır. Müslüman bir yaşayış çerçevesinde bu medeniyetin mihmandarı olan gençler, daha çok çalışmalı, insana, zamana ve mekâna anlam katmalı, cennet yürüyüşümüzü bu minval üzere tamamlamalıyız” şeklinde konuştu.

İftar daveti Vakıf Başkanımız İsmail Emanet’in iş adamlarına plaket vermesi ve vakıf yönetim kurulunun fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.