Genel Başkanımız İsmail Emanet’in koordinesiyle başlatılan kardeş şehir projesinin ilki Samsun ile Diyarbakır arasında imzalandı. Projeyle Samsun ile Diyarbakır arasında güçlü bağlar kurulacak.

Proje kapsamında ilk protokol Samsun ile Diyarbakır arasında imzalandı. 2 kardeş şehir şimdi daha da yakın olacak.

Doğu Anadolu İl Temsilcileri Toplantımız Elazığ’da gerçekleştirildi. Başbakan Başdanışmanı ve Cihannüma Başkanı Mustafa Şen, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Selim Cerrah, Genel Başkanımız İsmail Emanet, TÜGVA Samsun İl Temsilcisi Hakan Durmuşoğlu, çok sayıda TÜGVA yöneticisinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda Samsun ile Diyarbakır arasında kardeş şehir imzası atıldı. Samsun İl Temsilcimiz Hakan Durmuşoğlu ile Diyarbakır İl Temsilcimiz Mahmut Yağmur, Genel Başkanımız İsmail Emanet’in koordinesiyle kardeş şehir projesinin ilk temsilcileri olarak el sıkıştı.

kardes sehir1

Projenin TÜGVA’nın faaliyetlerini artıracağını söyleyen Genel Başkanımız İsmail Emanet, “Yeni Nesil Gençlik Vakfı sloganıyla, kurulduğumuz günden bu yana gençlik ve ülke geleceği adına önemli çalışmalara imza attık. Bunlardan biri de bu kardeş şehir projesi olacak inşallah. Temsilciliğimiz bulunan illerin doğu-batı kardeşliğini artırmak, karşılıklı projeler geliştirmek, güçlü bağlar kurmak ve kültürel zenginlikleri paylaşmak için böyle bir yola çıkıyoruz. Bununla ilgili de ilk olarak Samsun ve Diyarbakır illerini kardeş şehir seçtik. İnşallah her iki şehir için de hayırlı olur” dedi.

Samsun İl Temsilcimiz Hakan Durmuşoğlu da, ilk kardeş şehir ünvanının kendilerine verilmesinin gurur verici olduğunu belirterek, “Samsun ile Diyarbakır’ın örnek olmasını temenni ettiğimiz kardeş şehir protokolü hayırlı olsun. Samsun’da yönetim kurulu üyelerimiz ile pek çok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Bir süredir de doğu ile ilgili çalışma yapmayı planlıyorduk. Bize verilen bu kardeş şehir ünvanı ile artık Samsun-Diyarbakır arasında güçlü bağlar kurup, vakfımızın ve neslimizin güzel anacağı işler gerçekleştirmek istiyoruz” diye konuştu.

Programda ayrıca Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz, Başbakan Başdanışmanı Mustafa Şen de, ‘Milli Gençlik Vakfı‘ konulu bir konuşma yaptı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Selim Cerrah ise, gençlik ve eğitim üzerine katılımcılara konuşma yaptı.