Temsilciliğimiz, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Vakfımızın Başkanı İsmail Emanet ve büyük bir öğrenci topluluğu ile Mehter Marşı eşliğinde açıldı.

Gençliğe hizmet etme aşkıyla çıktıkları bu yolda, bugün 81 il ve 150 ilçeye temsilci atadıklarını bildiren TÜGVA Genel Başkanı Emanet,  Türkiye Gençlik Vakfı olarak, bir dertleri olduğunu ifade etti. Emanet, “Bu kadar hızlı büyümemizin, gençliğimizin olduğu her alanda bulunmamızın bir sebebi var. Biz istiyoruz ki, bu ülkenin geleceğini, kaderini bu toprakların öz evlatları belirlesin. Yeni, yeniden güçlü Türkiye’nin mimarları buralardan yetişsin. Bu inanç ve aşkla hiç durmadan, gece gündüz demeden bütün kardeşlerimizle gençliğimize hizmet etmek için uğraşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin geleceğinin bu tür çalışmalarla, gençlere sahip çıkmaktan geçtiğini bildiren Milletvekili Şahin, “Türkiye ile ilgili hesabı olan o kadar çok uluslararası mahfil var ki. Bunlar artık açıkça niyetlerini de ortaya koyuyor. Gözler, Türkiye’nin üzerinde. Zaten tarih boyu bizim coğrafyamız, Ortadoğu coğrafyası hep çatışmalar içinde geçmiştir. Şimdi görüyorsunuz; Suriye’de, Irak’ta… Burada üreyen terör örgütlerinin en büyük hedefi, Türkiye’dir” şeklinde içinde bulunduğumuz coğrafyanın şartları ve gençleri iyi yetiştirmemiz konusu üzerinde durdu.