Vakfımızın şık bir şekilde tasarlanan Kahramanmaraş Temsilciliği açılışı büyük katılımla gerçekleşti.

Gençlerin gözlerindeki ışıltının bu ülkenin, bu toprakların geleceği için kendilerine ümit verdiğini, daha kararlı, daha azimli, daha gayretli olunması gerektiğini tekrar tekrar hatırlattığını bildiren Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan, geleceğin gençlerin elleri üzerinde yükseleceğini dile getirdi. Ayrıca bu milletin 200 seneyi aşkın Batılılaşma adıyla ya da modernleşme kisvesi altında, inançlarından, maneviyatından, değerlerinden, kültüründen uzaklaştırılmak istendiğini kaydeden Erdoğan, 15 Temmuz kahramanlığına “kontrollü darbe” diyebilme cüretinin gösterildiğine işaret ederek, şöyle dedi:

“Nedir bu? Millete saygı duymayan, milletini sevmeyen, milletin değerleriyle kavgalı. Onun için ‘Bu milleti denize dökeyim daha iyi.’ diye düşünüyor. Onun için bu milletin kahramanlığını, bu milletin destanını küçümsüyor. Sen de bunun bir parçası olsaydın ya. Ama olamaz. Milletiyle barışık değil. Milletiyle kucaklaşamamış. Herhangi bir meşruiyet kanalıyla, herhangi bir halk desteğiyle gelmemiş ki geldiği yerlere.”

TÜGVA Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Emanet de gençliğe hizmet etme inancı ve aşkıyla Türkiye’nin her yerinde adım adım yürüdüklerini söyledi. Türkiye’de 81 il temsilciliği açtıktan sonra Türkiye çapında 95 yurtta konaklama hizmeti, 3 bine yakın öğrenciye burs imkânı ile onların ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti. Törene, Eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Milletvekili İlker Çitil, Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş katıldı.