TÜGVA İzmir Üniversite Koordinatörlüğü; Bakırçay, Ege ve Katip Çelebi Üniversitelerinde Yeniler Kulübü Topluluğu ile “Barış Pınarı Harekatına” katılan askerlerimize destek vermek için eş zamanlı bir şekilde “Kahraman Mehmetçiğe Destek Ver” standı kurdular.

Bu standlarda üniversite öğrencilerimiz Kahraman Mehmetçiğimize moral mektupları yazdılar. Duygusal anların yaşandığı bu anlarda TÜGVA İzmir Üniversiteler Koordinatörü Mert Yeşilyurt, Bakırçay Üniversitesi Yeniler Topluluğu Temsilcisi Yunus Emre Sarı, Katip Çelebi Üniversitesi Yeniler Topluluğu Temsilcisi Yusuf Alkan, Ege Üniversitesi Yeniler Topluluğu Temsilcisi Talha Bayana ortak bir şekilde:

“Türk Silahlı Kuvvetlerinin sınır güvenliğini korumak, ülkeye yönelik terör tehditlerini bertaraf etmek amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatını desteklemek amacıyla bu etkinliği düzenledik. Kurduğumuz stantlarda kağıt, kalem ve zarf alan öğrenciler, bu harekatta yer alan askerlerin yanlarında olduklarını hissettirmek için mektuplar yazdılar. Duygu ve düşüncelerini kağıda döken gençlerin mektuplarını valilik yoluyla, harekatta görev alan askerlere ileteceğiz. Barış Pınarı Harekatını destekliyoruz. Hem Türkiye’deki diğer üniversitelere örnek olmak, hem de askerimize moral ve motivasyon sağlamak amacıyla mektupları onlara göndererek, askerlerimizin manevi olarak güzel şeyler hissetmesini istiyoruz. Onların maddi bir şeye ihtiyaçları yok, devletimiz zaten karşılıyor. Fakat manevi desteğe ihtiyaçları var. Bu ülkenin gençleri olan bizler Kahraman askerlerimize minnettarız. İyi ki varlar. Onları çok seviyoruz. Sağ Salim hayırla gelmeleri için dua ediyoruz.”açıklamalarında bulundular.