İZNİK AKADEMİ’DE İLK DERSİ NUMAN KURTULMUŞ VERDİ

TÜGVA İlçe Temsilciliğimizin Bursa Büyükşehir Belediyesi, İznik Kaymakamlığı, İznik Belediye Başkanlığı ve Genç Memur-Sen’in ortaklığıyla hayata geçirdiği İznik Akademi’nin açılış dersini, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş verdi.

İznik İlçesi Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen açılışa Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Bursa Milletvekilleri İsmail Aydın, Osman Mesten, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Kaymakam Ali Hamza Pehlivan, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdulkadir Karlık, AK Parti Bursa İl Başkan Vekili İbrahim Güney, Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, AK Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek, çok sayıda bürokrat, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve gençler katıldı.

İznik Akademi’nin açılış dersi programında ilk konuşmayı İlçe Temsilcimiz Engin Semerci yaptı. Bir yıldır sürdürmekte oldukları gençlik faaliyetlerinin hızla devam ettiğini bildiren Semerci, “İznik Akademi ile gençlerimiz Spor Akademisi, Kültür Akademisi, Kişisel Gelişim Akademisi, Seyyah Akademisi ve Fikir Zanaat Atölyeleri’nde eğitimler görecektir. İznik Akademi’nin gençlerimize, ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Medeniyetler Başkenti İznik’in Belediye Başkanı Osman Sargın gençlere verdikleri önemi ve değeri belirttiği konuşmasında, “İznik Akademi gençlerimizin geleceğine yöne verecek bir çalışmadır. Buranın yeniden âlimler şehri olması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. İznik geçmişte olduğu gibi yarında tüm dünyaya ilim ve irfan götürecektir. İşte 15 Temmuz da hainler tanklarla, toplarla sokaklara çıktığında, gençler göğüslerini siper etti” diye konuştu.

“Bölünmeyi zihinlerde ve gönüllerde gerçekleştirmeyeceğiz”

TÜGVA İlçe Temsilciliğimiz tarafından hayata geçirilen İznik Akademi’nin onur konuğu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gençlere seslendiği konuşmasında, bu kadar çok bilginin üretildiği dünyada buna rağmen çok sayıda savaş ve katliam olduğunu, açlık ve kıtlık yaşandığını belirtirken, “Bu bilgi insana fayda sağlamıyor. Burada bir eksiklik var demektir. İşte Türkiye Gençlik Vakfı, tam da bu eksikliği dolduran bir perspektifle hareket ediyor. Şimdi bir asır evvel sınırlarını cetvelle böldükleri ama zihinlerini ve gönüllerini bölemedikleri Türkleri, Arapları, Kürtleri ve diğer milletlerin şimdi gönüllerini ve zihinlerini bölmeye çalışıyorlar. PKK, PYD, DEAŞ bunun için vardır. FETÖ denilen eşkıya çetesi bunun için vardır. Bölünmeyi zihinlerde ve gönüllerde gerçekleştirmeyeceğiz” şeklinde belirtti.

Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Osmanlı Devleti’nin dağılmasına değinen Kurtulmuş, “Çanakkale Meydan Muharebesi’nde, Çanakkale’nin ovalarını, dağlarını bombalayan o bombaların ardındaki niyet neyse Gaziantep’teki o kına gecesinde patlatılan bombanın arkasındaki niyet, aynı niyettir. Aynı şekilde 15 Temmuz gecesinde, o karanlık gecede meclisin üstüne atılan bombanın ardındaki niyet, aynı niyettir; güçlü bir Türkiye’nin olması, oyunları bozacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Kurtulmuş ayrıca İznik Akademi’nin hayata geçmesinde başta TÜGVA İznik İlçe Temsilcisi Engin Semerci ve gönüllü gençler olmak üzere emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

Konuşması sonrasında Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş’a günün anısına İznik Çinisi takdim edildi.