TÜGVA İzmit İlçe Temsilciliği ve İzmit Belediyesi, Mekke’nin Fethi’nin 1385. yıl dönümü dolayısıyla Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde bir program düzenledi.

Düzenlenen programa, TÜGVA Kocaeli İl Temsilcisimiz Yusuf Yazıcı, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kaymakam Ersin Emiroğlu, STK başkanları ve çok sayıda vatandaş takip etti. Ünlü televizyon programcısı Serdar Tuncer’in de katıldığı Mekke’nin Fethi programı Kur’an tilavetiyle başladı.

Kocaeli İl Temsilcimiz Yazıcı, adalet, ahlak, birlik, iyilik ve özgürlük değerlerini benimsemiş gönüllü genç kardeşlerimizle daha iyi bir dünya hayaliyle çalışmalarımızı sürdürdüğümüzü kaydetti. Bugün Mekke’nin Fethi’ni konuşmak ve anlamaya çalışmak için burada olduğumuzu ifade eden Bağış ise, “İnsanlığı katleden, 5 maymunu oynayan, zulme sessiz kalarak razı olan ve hatta Halep’te, Filistin’de ve daha nice İslam beldesinde zulmeden Batılı Adam’ın aksine, oluş sırrını çözmüş, ne kadar sistem, mezhep ve hastalık varsa tedavisinin İslam’da olduğunu göstermiş, İslam âlemine ve bütün insanlığa sahip çıkmış Müslüman Adam’ın tavrını anlamak için buradayız“ diye konuştu.

Ünlü televizyon programcısı Serdar Tuncer de yaptığı söyleşi de “O fatihi anlayacağız ki, fethi anlayalım. O fatihi anlayacağız ki, kalbi anlayacağız, o fatihi anlayacağız ki, kalbin Rabb’ini anlayalım” şeklinde konuştu.