Türkiye Gençlik Vakfı Antalya İl Temsilciliğimiz, ‘İşin Ehlinden’ eğitim programlarının ilkine ‘Etkili İletişim ve Hitabet’ konferansı ile başladı.

Vakfımızın Antalya Temsilciliği ile Akdeniz Üniversitesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde tüm özel ve kamu kurumlarında gerçekleştirilmesi planlanan eğitim programIarı serisinin ilki, ASAT Genel Müdürlüğü’nde Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Ayşad Güdekli’nin ‘Etkili İletişim ve Hitabet’ konferansıyla başladı. Konferans ASAT İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı koordinesinde 50’şer dakikadan oluşan 2 ders halinde gerçekleşti. Eğitim, kurum binasında İl Temsilciliğimizin Çalışan Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlendi.

Bir topluluğa hitap etmeden önce konuşma planının yapılması gerektiğinin, güven duygusu ile tüm korkuların yenilebileceği bilgisini aktaran Güdekli, konuşmanın ezber yapmadan, doğal olmasının öneminden bahsetti. Etkin ve etkili iletişim için iletişim kurulan kişi ve kişilerle göz teması kurulması ve beden dili hakkında da bilgi verdi.

Vakfımızın İl Temsilcimiz Levent Ortak, desteklerinden dolayı Akdeniz Üniversitesi’ne, Yrd. Doç. Dr. İsmail Ayşad Güdekli’ye ve Asat Genel Müdürlüğü’ne teşekkür ederek, “İşin Ehlinden” eğitim programlarının devam edeceğini kaydetti.