Kayseri İl Temsilciliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘İmam Hatip Okulları Kültür, Sanat ve Kariyer Gecesi Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın katılımıyla gerçekleşti.

Kadir Has Kongre Merkezi’nde düzenlenen gecede, imam hatip öğrencileri tarafından mehteran, dombra ve Kafkas oyunları gösterisi yapıldı. İlahi dinletisinin de yapıldığı gecede, Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın konferansı ilgiyle dinlendi.

Geceye katılan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, “İnsan 2 unsurdan oluşmaktadır. Hepimiz şuan görünen bedenin yanında manevi kaynaklarla beslenebilen bir yoktan oluşmaktayız. Birçok ülkede tecrübe edildiği gibi manevi kaynakları kurumuş nesiller yeterince beslenememekte ve maddiyatın esiri olmaktadırlar. Bu sonuçta toplumu kemiren birçok kötülüğün yeşermesine sebep olmaktadır. Sağlıklı bir toplumun oluşabilmesi için aklen ve manen dinamik bir gençlik gerekmektedir. Bu gençliğin yetişeceği yerlerden biri de imam hatiplerdir” ifadelerini kullandı.

Kayseri İl Temsilcisi Ahmet Hidayet Kiraz da şu cümleleri ekledi:

“İmam hatip okullarının ülkemizde, dini ilimlerde ve diğer ilim dallarında birçok önder, aydın, bilim ve devlet adamı yetiştirmiş olması ilme verdiği değer sebebiyledir. Yaşadığımız dönüm noktalarında en çok etkilenen kurumlardan olsa da her defasında küllerinden yeniden doğmuştur.”

Program imam hatip öğrencileri tarafından çeşitli etkinlik gösterileriyle devam etti. Gece, Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın verdiği konferansın ardından sona erdi.