Üniversitelerin iletişim fakültesi mezunları ve öğrencilerinin başvurabildiği vakfımızın Ankara İl Temsilciliği ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) işbirliğiyle yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla ‘Medya Akademisi’ açıldı.

Yeni nesil gazetecilik eğitimlerinin verileceği Medya Akademisi’nde alanında uzman medyada aktif olarak çalışan deneyimli gazeteciler ve basın danışmaları tarafından haber yazım ve teknikleri, sosyal medya uzmanlığı, foto muhabirliği/haber fotoğrafı çekim teknikleri, basın danışmalığı ve iletişim teknikleri, internet ve televizyon haberciliği dersleri verilmektedir.

Yeni nesil gazetecilik eğitimlerine 30 öğrenci seçildi

30 öğrencinin seçildiği programda eğitimler tamamen ücretsiz. Akademide medyada yaşanan değişime, sosyal medyadaki gelişmelere, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimlerin verilmesi hedefleniyor.

Ankara’da açılacak olan Medya Akademisi’nde ayrıca, öğrencilerin gazetecilik algı gücünü artırmak, güncel olayları yorumlamalarına yardımcı olma, haber kaynağına ulaşma ve olaylara haberci gözüyle bakabilmeleri amacıyla deneyim paylaşımı da yapılacak. Derslere sürekli katılım sağlayan ve başarılı olan öğrencilere eğitim bitiminde sertifika verilecek.