Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) olarak 28 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında Ankara Kızılcahamam’da İl Yönetim Kurulu Kampı’nı gerçekleştirdik.

Ankara Kızılcahamam’da gerçekleştirilen İl Yönetim Kurulu Kampı’na, Türkiye’nin dört bir yanındaki temsilciliklerimizden yaklaşık 1000’e yakın teşkilat üyemiz ve birbirinden değerli konuklar katılım sağladı. İki gün boyunca çeşitli eğitimler verildi.

Başkanımız Enes Eminoğlu kamp programda 81 ilden gelen katılımcılara hitap etti. Ayrıca verimli geçen kamp programına katılan konuklarımızdan; Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, MEB AR-GE Başkanı Mehmet Baki Öztürk, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman ve İlahiyatçı Yazar Ümit Özdemir önemli konuşmalar gerçekleştirdi. Program, Grup Aksiyon’un konseri ile son buldu.

Sizlerle Burada Olduğumuz İçin Mutluyuz

Kızılcahamam’daki İl Yönetim Kurulu Kampı’nda konuşma yapan Başkanımız Enes Eminoğlu, gençlerin kendilerini çok iyi yetiştirmeleri gerektiğini vurgulayarak, “Derinlemesine okuma yapacağız. Entelektüel tarafımızı geliştireceğiz. Bir konuyla ilgili derinlemesine, detaylı çalışmalar yapacağız. Kendimizi belli alanlarda uzmanlaştıracağız. Kendimizi geliştirmek hem dünyamızın hem de ahiretimizin kurtuluşuna vesile olur. Bugün sizlerle burada olduğumuz için mutluyuz. 81 ilde 420 ilçede var olan bir teşkilatız ve inanıyorum ki bu sayımız gün geçtikçe artacak. Sorumluluğumuzun farkındayız ve gençlerimizi Vakfımıza gönüllü olarak kazandırabiliyorsak dünyanın en mutlu insanı bizleriz.” İfadelerini kullandı.

Gece Gündüz Durmadan Çalışmaya Mecburuz

Kampta TÜGVA’lı gençler ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bugün burada sizlerle beraber olmaktan son derece mutluyum, gençler bugün size çok büyük işler düşüyor. Başarılı olmanın yolu çalışmaktan geçiyor ve inanıyorum ki sizlerde çalışarak başarınıza başarı ekleyeceksiniz. İnanıyorum ki sizlerin bu başarısı sadece bizleri değil Türkiye’yi mutlu edecektir. Milli Eğitim Bakanı olduktan sonra bütün illeri dolaşmaya başladım, o kadar çok yoğunuz ki neredeyse bazen 3 il’e aynı anda gidiyor ziyaretlerde bulunuyoruz. Güçlü bir liderimiz var ve bu lidere yakışan bir çalışmayı yapmak için gece gündüz durmadan çalışmaya mecburuz. Dünya’nın bizi takip ettiği bu günlerde işimizi, işinizi en iyi şekilde yapmalıyız.” dedi.